به گفته ی منبعی آشنا با موضوع، کمپانی کامپیوتری کوانتوم در تایوان تولید انبوه اولین ساعت هوشمند Apple را در ماه جولای آغاز می کند، به عنوان غول فناوری این شرکت تلاش می کند ثابت کند که این شرکت هنوز می تواند در برابر کمپانی رقیب شرکت الکترونیکی سامسونگ، نوآوری داشته باشد.

این ساعت، که نامش ذکر نشده باقی مانده است اما طرفداران شرکت آن را iWatch نامیده اند، اولین حمله ی کمپانی Apple در دسته بندی محصولی جدید می باشد که اطالاعات در مورد آن مخفی باقی خواهد ماند، به خصوص به این خاطر که آیا می تواند مزایایی در میان گسترش رشد ابزارتکنولوژی جدید داشته باشد یا خیر.

یکی از منابع اطلاع داد، کمپانی Apple ساعت هوشمندی را با نمایشگری که به نظر می رسد 2.5 اینچ به صورت قطری و تقریبا مستطیلی شکل باشد معرفی می کند. این منبع اضافه کرد که صفحه ی ساعت دارای برآمدگی اندکی از دسته ی آن خواهد بود، که شکلی قوسی ایجاد می کند، و دارای صفحه ی لمسی و ویژگی شبکه ی wireless قابل شارژ خواهد بود.

این منبع گفت کمپانی Appleانتظار دارد این محصول 50 میلیون فروش برای سال اول انتشارش داشته باشد، اگرچه این برآوردهای اولیه می تواند تغییر کند. این منبع همچنین بیان کرد، این ساعت در حال حاضر در مرحله تولید آزمایشی در کمپانی کوانتوم قرار دارد، که با توجه به حداقل 70% مونتاژ نهایی توسط این شرکت، تولید کننده ی اصلی خواهد بود.

به گفته ی این منبع و شخص دیگری آگاه با این موضوع، در حالی که این ساعت به طور گسترده ای مورد انتظار است، تاریخ شروع تولید انبوه آن و گسترش همکاری شرکت کوانتوم تا به حال مشخص نشده است. تولید انبوه در ماه جولای شروع خواهد شد و پخش تجاری آن در ماه اکتبر شروع خواهد شد.

منبع سومی بیان کرد صفحه نمایش Ltd کمپانی LGبه صورت قابل توجهی کارآمدتر از صفحه نمایش سری اول تولید این وسیله است.

دو منبع دیگر اعلام کردند، همچنین این وسیله دارای حسگری است که نبض کاربر را بررسی می کند. کمپانی تصویربرداری سنگاپوری و کمپانی سازنده ی حسگر Heptagon در لیست ارائه دهنده ی این خدمات هستند.

کمپانی Apple از اظهار نظر خودداری کرد. کمپانی Quanta، کمپانی صفحه نمایش LG و کمپانی Heptagon نیز از اظهار نظر خودداری نمودند.

منبع: ترجمه تخصصی