مولتی میلیونرها دارای آزادی انتخاب ویژه مخصوص به خود هستند. آنها می توانند در گران ترین شهرهای دنیا، مثل مونت کارلو، زندگی کنند و خانه دیگری نیز در میامی داشته باشند. برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات جستجو برای یافتن بهترین سرمایه گذاری در داغ ترین بازار املاک و مستغلات جهان و لوکس ترین مشاورین املاک کاری بیش از حد ساده و راحت است. نایت فرانک می گوید اینها شهرهای منتخب گتسبی موجود در میان ما هستند:

اول، یک تازه وارد: سائو پائولو

برزیلی ها عاشق این جمله خواهند شد: ما یک گتسبی بزرگ هستیم؟! ما! ما گتسبی هستیم! سائوپائولو مرکز تجاری آمریکای جنوبی و به طور خاص برزیل است. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای دنیا و یک گزینه مهم برای سرمایه گذاران مسکونی و تجاری است. سرمایه داران پولدار سائو پائولو را در حال گرفتن جای شانگهای در مکان قدیمی اش در این لیست یعنی مکان هشتم، ظرف 10 سال می بینند. آنچه که در ادامه می آید 10 شهر برتر به ترتیب نزولی هستند.

First, the newcomer: Sao Paulo

شماره 10. برلین

برلین گزینه دهم برای سرمایه گذاران پولدار می باشد و در این جایگاه خواهد ماند.

No. 9. Beijing
شماره 9. بیجینگ

بیجینگ ظرف مدت 10 سال تا رتبه سوم بالا خواهد رفت و جای هنگ کنگ را می گیرد.

No. 8. Shanghai
شماره 8. شانگهای

شانگهای همچنان به عنوان یکی از مطلوب ترین و مهم ترین شهرها در دنیای ثروتمندان دیده می شود. این شهر ظرف مدت 10 سال تا مکان چهارم بالا می آید و پاریس را از این رتبه بیرون می راند. سبک گنگام به هر حال متعلق به سئول است. نمونه شانگهای آن سبک خینتیاندی است. تعداد زیادی از چینی های گتسبی آنجایند.


No. 7. Geneva

شماره 7. ژنو

ژنو، سوئیس. اسکی مکا با شهرک های تجاری در حال ظهور جایگزین خواهد شد و ظرف مدت 10 سال به رتبه 9 خواهد رفت. جایی برای مهمانی گرفتن به مانند یک گتسبی بعد از یک روز در سراشیبی ها حرکت کردن. دیزی وقتی چوب اسکی خود را حمل می کند بسیار با مزه به نظر می رسد!

شماره 6. میامی

میامی توسط خارجی ها به تسخیر در آمده است حتی جمعیت عمومی آمریکایی ساکن درون و حومه این شهر در حال بازیابی حق سلب شده خود هستند. این شهر ظرف 10 سال از این لیست خارج شده و جای خود را به شهرهای آسیایی می دهد. با این حال، این شهر همچنان در میان پولداران امریکای لاتین که آن را پس از نیویورک به عنوان مهم ترین شهر دنیا می دانند، محبوب خواهد ماند. زنده باد گتسبی لاتین!

شماره 5. سنگاپور

سنگاپور بزرگترین شهر بندری جهان است و به شدت از رشد آسیایی بهره برده است. این شهر قطب تجارت کالا و ورود آنها به بازار آسیاست و بر اساس بسیاری از مطالعات، این شهر در قرن 21 جلوتر از بسیاری از شهرهای آمریکاست. سنگاپور ظرف 10 سال آینده در همین رتبه پنجم خواهد ماند.

شماره 4. پاریس

پاریس در 10 سال آینده جای خود را به شانگهای می دهد و خود تا رتبه 7 پائین خواهد رفت. پاریس جایی است که سرمایه گذار با پرستیژ اسکیو گتسبی برای خرید انتخاب می کند. پاریس همیشه پاریس خواهد ماند.

شماره 3. هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از گران ترین شهرهای دنیا است، حتی گران تر از نیویورک. این شهر یکی از شهرهای مورد علاقه ثروتمندان است اما در 10 سال جای خود را به بیجینگ می دهد و به رتبه ششم می رود.

شماره 2. نیویورک

به مانند لندن، نیویورک نیز در 10 سال آینده جایگاه خود را در رتبه دوم حفظ خواهد کرد. تا زمانی که وال استریت بزرگترین بازار سهام در جهان باشد، بازار املاک نیویورک برای سرمایه گذاران میلیونر و خریداران خانه دوم در دهه های آتی جذاب خواهد ماند. گتسبی روسی این شهر را دوست دارند. اما آنها شهر بعدی را حتی بیشتر از نیویورک دوست می دارند.

شماره 1. لندن

لندن نشان داده است که به علایق پولداران به عنوان شهر اصلی سکونتشان قفل زده است. خواه این پولدار یک دیکتاتور فاسد خاورمیانه ای در تبعید باشد و یا عضوی از حزب اولیگارچ روسیه؛ لندن در 10 سال آینده همچنان شماره 1 لیست بازار املاک خواهد بود.

 

منبع: ترجمه تخصصی