بارسلونا 124 میلیون دلار به صورت متناوب برای به دست آوردن پدیده ی فوتبال برزیل نیمار(Neymar)در ماه ژوئن 2013 پرداخت کرده است. این اطلاعیه ای ستایش آمیز بود که با ناامیدی خدشه دار شد. نتیجه ی این امر متهم شدن و استعفای رئیس باشگاه، Sandro Rosell به دلیل سرپوش گذاشتن روی انتقال کامل این وجه است. برای این بازیکن، اولین فصل در اردوی Nou بسیار کمتر از حد انتظار بود؛ وی همه ی بازی ها  به جز یکی از آنها را در ماه آخر رقابت ها پس از آسیب دیدن پایش در طی بازی که  تیمش در Copa Del Ray در ماه آوریل به باشگاه رئال مادرید باخت، از دست داد.

اما شکی نیست که سرنوشت این مهاجم 22 ساله بزرگی باشگاه و کشورش است. این امر در ارائه دهنده ی اخبار ورزشی تلفن همراه با تقریب 82 میلیون دلاری ارزش جابه جایی این بازیکن بازتاب شد- مقدار پولی که تیم به دست آورنده ی این بازیکن باید به بارسلونا بپردازد تا وی را از قرارداد این تیم خارج کند. این سومین مبلغ هنگفت در جهان است. همچنین این مبلغ بیشترین مبلغ برای فهرست بازیکنان برزیلی است که مدعی گران ترین تیم جام جهانی با ارزش 718 میلیون دلار می باشد.

در سایت transfermarkt.com و و سایت تجهیزات تیم برزیل Valor.com، میزان ارزش هر یک از بازیکنان ملی حاضر در جام جهانی براساس جمع قیمت انتقالی که هر بازیکن می تواند در بازار امروزه ی بازیکنان در سطح تیم خود داشته باشد، محاسبه شده است. قیمت بازیکنان بر اساس دستمزد بازیکن، آمار، سن، و کارکرد اخیر بازیکن در میان سایر عوامل، تعیین می شود.

پرارزش ترین بازیکن دنیا برای بار چهارم، لیونل مسی (Lionel Messi ) دارای بالاترین قیمت تخمین زده شده ی جابه جایی با مبلغ 163 میلیون دلار است. در ماه مارچ این بازیکن 26 ساله رکورد 87 ساله را شکست تا تبدیل به بزرگ ترین گل زن تیم بارسلونا پس از به ثمر رساندن 370امین گلش در بازی 452 اش شود. وی همچنین رکورد دار بیشترین گل زده توسط یک بازیکن بارسلونایی در لا لیگا (La Liga) است. در این جام جهانی وی در همه ی بازی های تیمش  آرژانتین در دور اول، از جمله بازی گیج کننده ی دیروز با وضعیت آسیب دیده اش در پیروزی برابر ایران، بازی کرد. با ارزش 654 میلیون دلار، تیم آرژانتین به عنوان سومین تیم گران حاضر در جام جهانی رده بندی می شود.

حاکم MVP کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) با ارزش تخمین زده شده ی 136 میلیون دلار در بازار حال حاضر در رده ی سوم قرار می گیرد. جایگاه وی بسیار قوی است-  باشگاه رئال مادرید 141 میلیون دلار، به قیمت دلار حال حاضر، برای به دست آوردن وی از تیم منچستر یونایتد در سال 2009 پرداخت کرده است، تا وی را به گران ترین جابه جایی در تاریخ فوتبال تبدیل نماید. تیم پرتغال در بین گران ترین تیم ها دارای رتبه ی 9 با مبلغ 400 میلیون دلار است. تیم آلمان گران ترین تیم در میان هم گروهی های خود در گروه G است، با رتبه ی چهارم در بین تیم های جهان با ارزش تخمینی 622 میلیون دلار. تیم قنا دارای ارزش 151 میلیون دلار است در حالی که تیم آمریکا تنها دارای ارزش 77 میلیون دلار می باشد. جمع ارزش تیم های این گروه به این تیم لقب "گروه مرگ" را با ارزش 1.250 میلیون دلار داده است.

نکته ی جالب توجه، با توجه به رکورد ارزش کلی خرید و فروش بازیکنان، این است که گروه D با تیم های اروگوئه (ارزش 261 میلیون دلار)، کاستاریکا (با ارزش 52 میلیون دلار)، انگلستان (با ارزش 493 میلیون دلار)، و ایتالیا (با ارزش 449 میلیون دلار) تنها مقداری از گران ترین گروه با ارزش جمعی 1.254 میلیون دلار جلوتر است.

البته گران ترین تیم بودن هیچ تضمینی برای موفقیت در جام نیست. رتبه ی شماره ی 2 در فهرست ارزش کلی تیم ها با ارزش 674 میلیون دلار، تیم اسپانیا، از دور مسابقات حذف شد. این تیم همچنین توسط  FIFA به عنوان مورد علاقه ترین تیم برای پیروزی اعلام شده بود و انگیزه ی تکرار پیروزی جام جهانی 2010 را با جایزه ی 977.000 دلاری برای هر بازیکن داشت. اولین باخت آنها به دست تیم هلند با ارزش 249 میلیون دلار رقم زده شد، و آنها توسط تیم شیلی، با ارزش 200 میلیون دلار حذف شدند.

10 بازیکن گران قیمت جام جهانی (براساس ارزش جاری نقل و انتقالات) عبارتند از:

1-      لیونل مسی (Lionel Messi)، تیم آرژانتین، 163 میلیون دلار

2-      کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo)، تیم پرتغال، 136 میلیون دلار

3-      نیمار (Neymar)، تیم برزیل، 82 میلیون دلار

4-      ادینسون کاوانی (Edinson Cavani)، تیم اروگوئه، 82 میلیون دلار

5-      ماریو گوتزه (Mario Gotze)، تیم آلمان، 75 میلیون دلار

6-      آندرس اینیستا (Andres Iniesta)، تیم اسپانیا، 75 میلیون دلار

7-      لوئیز سوارز (Luis Suarez)، تیم اروگوئه، 71 میلیون دلار

8-      مسوت اوزیل (Mesut Ozil)، تیم آلمان، 68 میلیون دلار

9-      سسک فابرگاس (Cesc Fabregas)، تیم اسپانیا، 68 میلیون دلار

10-   هالک (Hulk)، تیم برزیل، 65 میلیون دلار

منبع: ترجمه تخصصی