پیشنهاد برتر: خلیج Kabak، در Ölüdeniz

در این مکان بیشتر مردم محلی یافت می شوند- فقدان کامل ورزش های آبی، تخت های ساحلی پلاستیکی و گردش با قایق به Kabak آرامش می دهد. گستردگی زیادی در انتخاب محل اقامت موجود است، که برخی کهنه ولی شیک هستند. من اقامت در خانه های ییلاقی چوبی در باغ زیتون را پیشنهاد می کنم: استخری دوست داشتنی، غذای تازه، و مرغ های سرگردان در اطراف باغ.

olivegardenkabak.com

Katy Muench

Olympos به Çıralı

ساحلی که از خرابه های Olympos شروع شده و تا Çıralı ادامه می یابد همه چیز دارد. رستوران های ماهی با محیطی آرام و یوگا در Çıralı، و در Olympos، مسافران کوله به پشت (ورزشکار یا مسافری که با وسایل و هزینه ی کم سفر می کند) و صخره نوردان آبجو می نوشند و غذاهای جمعی در خانه های درختی صرف می کنند. در بالا، روی کوه Olympos، شعله های آتش Chimaera نمایان است.

jimmigrimble

ساحل Iztuzu، در Dalyan

Iztuzu beach, Dalyan, Turkey

عکاس: Martin Siepmann/Corbis

این یک ساحل سازگار با محیط زیست باورنکردنی است. سوار اتوبوس محلی در جاده ی Gülpinar در Dalyan برای هواخوری شوید و سپس از آخرین ایستگاه پیاده به طرف پناهپاه ساحلی در دامنه ی دوردست کوه قدم بزنید. Yogis، غواصان، شیرجه زنان، کلاسی از مدرسه ی محلی و فضایی وسیع پدیدار می شود. شما در ماه های ژوئن و جولای نمی توانید چتر آفتابگیر در شن ها بکوبید چراکه تخم های لاک پشت های دریایی درست در زیر سطح در حال شکستن اند.

Lucybellamy

ساحل Mermerli، آنتالیا

این ساحل کوچک فاصله ی بسیار کمی با شلوغی مراکز خرید، خوردن و آشامیدن در آنتالیا دارد. تقریبا 3.4 یورو در ورودی رستوران Mermerli بپردازید و از راه پله ی چوبی به ساحل شنی قدم بگذارید. در این مکان به شما استراحتگاه خورشیدی و سایه بان و نوشیدنی، بستنی یا غذای تازه طبخ شده از رستوران بالا سرو می شود.

mermerlirestaurant.com

lemkenny

دره ی پروانه، Ölüdeniz Butterfly valley, Ölüdeniz

عکاس:Alamy

 دراز کشیده و غیر متعارف، دره ی پروانه تکیه گاه کوه Babadag است. ما روزی را به شنا کردن، پیاه روی آرام به طرف یک آبشار و تاب خوردن در یک تخت خواب توری در یک چایخانه ی خنک سنگی گذراندیم. شب را در یک چادر پیش ساخته گذراندیم، در حالی که از غذاهای جمعی و نوشیدنی ها در مکانی به اسم Rock Bar لذت می بردیم- در آنجا همچنین، کمپ های شبانه دور آتش و موسیقی نیز وجود داشت.

thebutterflyvalley.blogspot.co.uk

PamelaGupta

ساحل Patara، آنتالیا
11 مایل تپه های شنی خیره کننده ی دست نخورده برای یک کافه ی اجتماعی محفوظ مانده است. ورود به ساحل پس از غروب آفتاب ممنوع است تا اجازه ی زندگی شبانه به لاک پشت های دریایی داده شود. اگر خوش شانس باشید، می توانید از بالای یک تپه شاهد غروب آفتاب و طلوع همزمان ماه با آن باشید. اتفاقی کاملا جادویی.

FionaSE7

ساحل Kaputas، در Kas

 
Kaputas beach, Kas

عکاس:Alamy

این ساحل به خوبی سزاوار دسته بندی در رده ی سواحل شیبدار است، با عبور از پله ها، از جاده ی ساحلی. افراد محلی و گردشگران از آن استفاده می کنند اما حتی در فصل مسافرت آن را شلوغ نمی یابید. ساحل بیشتر از خرده سنگ تشکیل شده تا شن، اما شنا کردن در اینجا بسیار عالی است. با این حال، آنچه که آن را به راستی از دسته بندی در رده ی سواحل gözleme (کلوچه ای) جدا می کند پناهگاه آن است، جایی که مادربزگ شیرینی و غذا درست می کند و ساعت شماته دار با سرعت زنگ می زند.

CarolFerguson

Aydıncık, Mersin

پناهگاه دارای شنی است که مانند نی شکر است و آبی که بسیار گرم است. فلامینگوها و سایر پرندگان اغلب در حال حمام کردن در آب های شور دیده می شوند، و منطقه ای در نزدیکی منطقه ی حفاظت شده ی طبیعی است، بنابراین دوربین های چشمی و عکاسی را همراه بیاورید. گل سیاه از نقطه ای درست در طول خط ساحلی شروع می شود که توسط گردشگران برای درمان های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

David Ormerod

Alktinkum, Çesme

Alktinkum, Çesme

در این ساحل شنی طلایی آب به شدت تمیز است. می توانید برای مدت طولانی قدم بزنید، و آب همچنان تنها تا باسن شماست. من پناهگاه Okan را پیسشنهاد می کنم، محلی که برای ورود هزینه می پردازید، و سایه بان آفتابی، صندلی آفتابی، و کوسن های خود را دریافت می کنید. مکانی دلپذیر، نه چندان شلوغ، و بسیار آرام. این مکان همچنین غذایی از باغ پشتی خودش سرو می کند، نوشیدنی دوغ با گیاهان خاص را امتحان کنید.

okansplace.com

yamans

هتل Kum، خلیج Saros

کلمه ی Kum به ترکی به معنای شن است، و این چیزی است که هتل Kum ارائه می دهد. هتلی، با اردوگاه کناری، و صندلی هایی در ساحل غربی شبه جزیره ی Gallipoli. ساحل از شن عالی تشکیل شده، که به آرامی به طرف آب های  تمیز خلیج Saros  شیبدار می شود. سایه بان های زیادی برای دوری از گرمای روز تابستانی دریای اژه وجود دارد، و کارکنان هتل به صورت منظم غذا و نوشیدنی سرو می کنند.

hotelkum.com

Turkishcat

 

 

منبع: ترجمه تخصصی