گزارش روز مسابقه

پیش بینی می شود پر فروش ترین بازی در سومین روز از جام جهانی فوتبال 2014 برزیل دیدار بین انگلستان و ایتالیا باشد. بازی سنتی، که سالهاست بین دو ملت به ندرت نا امید کننده بوده، و با جایگیری های جدید در هر دو تیم، نتیجه قطعا به نظر پیچیده تر از قبل خواهد بود.

رویارویی روز شنبه جمعا 25 امین بازی دو تیم خواهد بود، که در آن ایتالیا با فاصله ی کمی با توجه به 9 برد خود، 7 مساوی و 8 شکست، جلوتر از انگلستان قرار دارد. در نقطه ی دیگر گروه D، کاستاریکا در برابر اروگوئه که 2بار برنده ی جام شده است، که انتظار می رود عادت شروع های آرام خود را بشکند، و دارای 2 مساوی و 3 شکست از زمان شکست اسرائیل با نتیجه ی 0-2 در جام جهانی 1970 مکزیک می باشد، قرار دارد.

نبرد همچنین در گروه C نیز آغاز می شود، که، روی کاغذ، بیش از همه قابل بحث تر به نظر می رسد. چهارگانه ای از تیم هایی امیدوار از قاره های مختلف- آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی و اروپا- و نه تنها هیچ یک فراتر از مرحله ی یک چهارم نهایی نرفته اند، با تجربه ترین تیم گروه ژاپن تنها با چهار شرکت قبلی در جام جهانی است. adamel Falcao کلمبیایی به نظر می رسد ستاره ی این گروه باشد، اما غیبتش به دلیل آسیب دیدگی مسابقات را یکسان تر ساخته است.

مسابقات

کلمبیا- یونان (گروه C)، مکان استادیوم Estadio Mineirao، در Belo Horizonte، ساعت 13:00 (به وقت محلی)

اروگوئه- کاستاریکا (گروه D)، استادیوم Estadio Castelao، در Fortaleza، ساعت 16:00 (به وقت محلی)

انگلستان-ایتالیا ( گروه D)، استادیوم Amazonia، در Manaus، ساعت 18.00 (به وقت محلی)

ساحل عاج-ژاپن (گروه C)، ورزشگاه Pernambuco، در Recife، ساعت 22 (به وقت محلی)

آیا می دانستید؟

پیچیدگی آب و هوا: انگلستان و ایتالیا در Manaus به رقابت می پردازند، بزرگترین شهر در ایالت Amazonas، جایی که کارشناسان معتقدند خطر از دست دادن آب بدن می تواند باعث تعرق بیش از حد و از دست دادن بیش از حد نمک های معدنی بدن شود، که تحقیقات نشان می دهند این امر روی بازی تاثیر گذار است. با توجه به مطالعات اخیر، از دست دادن آبی معادل دو درصد از وزن بدن می تواند در حدود 20 درصد کاهش عملکرد ورزشی را موجب شود. فیفا با این حال، اقداماتی احتیاطی در نظر گرفته است: در صورت دمای بالاتر از 32 درجه ی سانتیگراد، داور مسابقه، هماهنگ کننده و دکتر می توانند تصمیم به توقف بازی در هر 30 دقیقه برای اجازه به بازیکنان برای نیروی تازه گرفتن و تامین آب بدن خود، بگیرند.

موفقیت برزیل؟: Wayne Rooney معمولا برای گل زدن مبارزه نمی کند، و دارای رکورد ناچیز 39 گل در 92 بازی اش برای انگلستان و 216 گل در 442 بازی اش برای منچستر یونایتد می باشد، اما همچنین وی هنوز دارای افتخار هشت حضورش در بازی های جام جهانی 2006 آلمان و 2010 آفریقا ی جنوبی می باشد.

بازیکنان معلق

Fredy Guarin (COL)- هافبک اینترمیلان، 43 بازی (3 گل)

منبع: ترجمه تخصصی