رقیبان در دور سوم مرحله گروهی، تیم های اکوادور و فرانسه امروز بعد از ظهر در پورتو آلگره و سائو پائولو به ترتیب پیاده شدند.

"من از اینکه در برزیل برای جام جهانی حضور دارم،خیلی هیجان زده ام" سرمربی فرانسه دیده دشامپ اظهار نمود. "ما یک آماده سازی خوبی داشتیم و بازیکنا آماده رفتن هستند. آنها بخوبی انتظار بازی در استادیوم ماراکانا جایی که سومین بازی مرحله گروهی‌مان در آنجا برگزار می‌شود را می کشند."

فرانسه سپس به ریبرآو پریتو، در درون ایالت، سفر می کند، جایی که آنها در ورزشگاه سانتا کروز تمرین خواهند نمود، در حالی که اکوادوری ها راهشان را به وامائو که حدود 40 دقیقه با مرکز ریو گراندا دوسول فاصله دارد، ادامه می دهند، جایی که آنها خودشان را برای تورنمنت در سنترو د ترنامنتو ویلا ونتورا آماده خواهند کرد.

در اوایل شب، شهر بلو هوریزنته از دو کشور آمریکای جنوبی و دو تا قهرمان جام جهانی پذیرایی کرد؛ اروگوئه قهرمان در سالهای 1930 و 1950، زمانی که این مسئول آنچه به عنوان "ماراکانازو" شناخته شد(شکست برزیل در فینال برگزار شده در استادیوم ماراکانا)؛ و آرژانتین قهرمان سال های 1978 و 1986 و رقیب بزرگ میزبان. هردوی آنها به سمت ناحیه متروپولیتان بلو هوریزونته در ایالات میناس گرایس رفتند. آرژانتین در سیداده دو گالو در وسپاسیانو تمرین خواهد نمود و اروگوئه در در استادیو جایقویم هنریکه نوگویرا(شناخته شده به عنوان آرنا دو جاکره) در سته لاگوس برای مسابقات آماده خواهد شد.
"ما در خانه برای تورنمنت آماده شده ایم. این یک مزیت خوب جهت داشتن توانایی احساس گرمی و مراقبت که از اجتماع در هر روز عادی می آید، است." مدافع میانی لا سلسته دیگو لوگانو بیان نمود.
اروگوئه رقابتشان را در جام جهانی روز شنبه 14 ژوئن مقابل کاستاریکا آغاز می کنند، درحالی که فرانسه، آرژانتین، و اکوادور اولین بازی‌اشان را در روز بعدی 15 ژوئن به ترتیب مقابل هندوراس، بوسنی و هرزگوئین و سوئیس آغاز خواهند نمود. در مجموع 25 تیم ملی(به علاوه نمایندگی برزیلی ها) تا بحال در این کشور برای جام جهانی 2014 حضور یافته اند. هندوراس، که در شهر پورتو فلیز، در ایالت سائو پولو، تمرین خواهد کرد، به تازگی در برزیل پیاده شده است. کاستاریکا انتظار می رود شب آینده بیاید.

منبع: ترجمه تخصصی