آلمانی زبانی ژرمنی غربی است و بسیاری از واژگانش در خانواده زبان های هندی-اروپایی ریشه دارد. شماری از این واژه ها از زبان لاتین و یونانی و تعداد کمی نیز از زبان های فرانسوی و انگلیسی وارد این زبان شده اند. از زبان های گفتاری شبیه به این زبان می توان به لوگزامبورگی، عبری، هلندی، خانواده زبان های فریزلند ، اسکاندیناویایی و انگلیسی اشاره کرد.
در این زبان از الفبای لاتینی استفاده می شود. آلمانی افزون بر 26 حرف رسمی لاتین، سه مصوت با اوملات های(Ä/ä, Ö/ö, ) Ü/ü دارد و حرف ß نیز شکل خاص "s" است،که "Eszett" یا "scharfes Es" نامیده می شود؛ این حرف از ترکیب اشکال کهنِ حروف s و z به وجود آمده اند، که به ترتیب به صورت ſ و ʒ نوشته می شوند، یعنی. ſ + ʒ = ſʒ = ß
تقریبا 89 میلیون نفر به زبان مادری شان، آلمانی، صحبت می کنند، از این رو آن را باید جز رایج ترین زبان های گفتاری اروپایی دانست. آلمانی گسترده ترین زبان بومی اروپاست.
آلمانی زبانی پلوریسینتریک(pluricentric) است، که کشورهای مختلفی مانند اتریش، آلمان و سوئیس، در این زبان استانداردهای خاص خود را دارند. البته گونه ای نیز وجود دارد که به آلمانی معیار معروف است.
آلمانی، تنها زبان رسمی کشورهای آلمان، اتریش و لیختن اشتاین و یکی از زبان های رسمی سوئیس، لوگزامبورگ و بلژیک است. این زبان در بسیاری از کشورهای دیگر مانند ایتالیا، اسلونی، مجارستان، نامیبیا و لهستان به عنوان یکی از زبان های درجه چندم شناخته می شود.

قیمت ترجمه آلمانی به فارسی

پلن های ترجمه برای 250 کلمه (1 صفحه استاندارد)، برای مشاهده تخفیف ها به صفحه قیمت ترجمه بروید.

طلایی

985,000 ریال
250 کلمه
تاریخچه زبان آلمانی
تاریخ این زبان با آلمان کبیر آغاز می شود، در دوره انتقال نیز، شاهد جدایی گویش آلمانی از ساکسونی کهن هستیم. نخستین شواهد آلمانی کهن را می توان به طور پراکنده در نوشته های فوتهارک کبیر دید، که اکثرا به لهجه آلمانی و متعلق به قرن ششم میلادی است. تفاسیر اولیه نیز به قرن هشتم میلادی بر می گردد؛ و قدیمی ترین متون منسجم به این زبان، Hildebrandslied"" ، Muspilli"" و "اوراد مرزربورگ" است که مربوط به قرن نهم میلادی است. در این دوره ساکسونی کهن به حوزه فرهنگی آلمانی دریای شمال تعلق دارد، و ساکسونی عامیانه نیز در دوره امپراطوری رم باستان، بیش از آن که از زبان های انگلیسی- فریزلندی اثر بپذیرد، در زبان آلمانی ادغام می شود.
زبان آلمانی در کشورهای گوناگونی رواج دارد، از این رو در طول سده های مختلف ،نویسندگان تلاش کرده اند به الگوی واحد و زبان معیار آلمانی دست یابند تا جای ممکن برای خوان