فرانسه یک زبان از گروه زبان‌های گرفته شده از لاتین است که به عنوان زبان اول در فرانسه، منطقه روماندی در سوئیس، والونیا و بروکسل در بلژیک، موناکو، مناطق کبک، اونتاریا و نیو برنزویک (منطقه آکادیا) در کانادا و همچنین در هائیتی، منطقه آکادیانای لوئیزیانای ایالات متحده، قسمت‌های شمالی ایالت مین آمریکا، نیو همپشایر و ورمونت در منطقه نیوانگلند و توسط جوامع مختلف در مناطق دیگر صحبت می‌شود. فرانسه زبان‌های دیگر که فرانسه را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند در سراسر دنیا پراکنده هستند که بیشترین تعداد در منطقه آفریقای فرانسوی ساکن می‌باشند. زبان فرنسه ، در آفریقا بیشتر در کشورهای گابن (گزارش شده که 80 درصد فرانسه را روان صحبت می‌کنند)، جزیره موریس (78 درصد)، الجزایر (75 درصد)، سنگال و ساحل عاج (70 درصد) رایج است. برآورد شده است که زبان فرانسه زبان اصلی 110 میلیون نفر و زبان دوم 190 میلیون نفر می‌باشد.
فرانسه زبانی ایتالیک است که مانند ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی، لمباردی، کاتالان، سیسیلی و ساردینی از زبان لاتین مورد استفاده امپراطوری روم می‌آید. نزدیک‌ترین بستگان این زبان، گویش‌های دیگر آن است که به طور تاریخی در شمال فرانسه و در بلژیک تکلم می‌شدند که امروزه تا حد زیادی با زبان فرانسه جایگزین شده‌اند. فرانسه همچنین تحت تاثیر زبان‌های سلتیِ بومیِ گول‌های رومی و تحت تاثیر (ژرمنی) زبان فرنگی مهاجمان فرنگی پس از رومی‌ها بود. امروزه زبان‌های مختلط متعددی با ریشه فرانسوی بویژه هائیتی وجود دارند که مرهون توسعه خارج از مرزهای فرانسه در گذشته می‌باشد.

زبان فرانسه، زبان رسمی 29 کشور است که بیشتر آن‌ها مجمع کشورهای فرانسه زبان را با نام la francophonie (در فرانسه) تشکیل می‌دهند. این زبان، زبانِ رسمی همه سازمان‌های ملل متحد و شمار زیادی از سازمان‌های بین‌المللی می‌باشد. بر اساس گفته وزارت امور خارجه و امور اروپای فرانسه، 77 میلیون نفر در اروپا زبان فرانسه را به طور بومی صحبت می‌کنند. خارج از این کشور، بالاترین شمار فرانسه زبانان در کانادا (25 درصد از جمعیت، که بیشترشان در کبک هستند)، بلژیک (45 درصد از جمعیت)، سوئیس (20 درصد از جمعیت) و لوکزامبورگ می‌باشند. در سال 2013 وزارت خارجه، زبان فرانسه را بعد از زبان آلمانی و قبل از زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان پرکاربرد اروپا شناخت. بیست درصد از غیر فرانسوی زبان‌های اروپا، توانایی صحبت به این زبان را دارند که تنها در اروپا جمعاً 145.6 میلیون نفر هستند (نیاز به توضیح دارد). در نتیجه جاه طلبی‌های استعماری فرانسه و بلژیک (که در آن زمان به وسیله یک فرانسه زبان برجسته اداره می‌شد)، زبان فرانسه به مستعمرات در قاره آمریکا، آفریقا، پولینزیا، لونت، جنوب شرقی آسیا و منطقه کارائیب شناسانده شد.
بنا بر یک پروژه آمارگیری نفوس انجام شده توسط دانشگاه لاوال و Réseau Démographie de l'Agence universitaire de la francophonie، تعداد فرانسه زبانان در سال 2025 تقریباً به 500 میلیون نفر و تا سال 2050 به 650 میلیون نفر بالغ خواهند شد یا نزدیک به 7 درصد جمعیت جهان را تشکیل خواهند داد. برآوردها در سال 2013 نشان می‌دهد که فرانسه زبانان تا سال 2060 به یک میلیارد نفر خواهند رسید.

قیمت ترجمه فرانسه به فارسی

پلن های ترجمه برای 250 کلمه (1 صفحه استاندارد)، برای مشاهده تخفیف ها به صفحه قیمت ترجمه بروید.

طلایی

1,287,500 ریال
250 کلمه